Програма

Музеи

  1. Аквариум – Варна

Приморски парк

19 и 20.05.2017 г

17:00 – 19:00 ч – Вход свободен

  1. Аладжа манастир

Природен парк „Златни пясъци”

20.05.2017г

10:00 – 20:00 ч – Вход свободен

 

  1. Археологически музей

бул.”Мария Луиза” № 41

20.05.2017 г

10:00 – 17:00 ч –  Вход свободен

Постоянна експозиция.

Вътрешен двор

20:00 ч – Концерт на Камерен оркестър на варненските учители „Анима”

Вход свободен

  1. Военноморски музей

бул.”Приморски” № 2

20.05.2017 г

18.00 – 24.00 ч. – Вход свободен за вътрешната и външната експозиция /вкл.кораба ”Дръзки”/, както и за временната изложба „Българската морска авиация в полет между две стихии“

18.00  ч  – Тържествено откриване със салют от корабно оръдие – Клуб миноносец „Дръзки“

18.00 ч  – Училище за моряци – демонстрация по направата на корабни възли и хвъргало от Клуб миноносец „Дръзки“

18.05 ч – Концерт на Представителния духов оркестър на Военноморските сили

18.00 – 21.00 ч – „Българският воин през вековете“ – униформи и оръжие във външна експозиция, представени от дружество „8-ми Приморски полк“  – Варна

21.30 – 22.30 ч – Прожектиране на филма „Водохвърчилната станция „България“, посветен на 100 г. Българска морска авиация, зала „Морски сговор“

  1. Етнографски музей

ул.”Панагюрище”  №  22

20.05.2017 г

18:00 – 22:00 ч – Вход свободен

20:30 ч – Концерт на Светлин Трендафилов

  1. Музей по история на медицината

Ул.Параскева Николау № 7

20.05.2017 г – Вход свободен

18:00 – 24:00 ч

18:30 ч – Фолклорно-танцов ансамбъл към МУ – Варна, с худ.ръководител Диана Димитрова

18:45 ч – Откриване на изложба „Морска Варна – поглед в миналото и днес”

19:00 ч –Концерт на камерно трио Дивертименто – класически концерт

19:45 ч – Изпълнение на Моника Парушева

20:00 ч – Фолклорно-танцов ансамбъл към МУ – Варна, с худ.ръководител Диана Димитрова

20:20 ч – Прожекции на филми посветени на история на медицината

7.Етнографски център „Роден край” 

С.Тополи, ул.Георги Градев №19

20.05.2017 – Вход свободен

10:00 – 22:00 ч

Постоянна експозиция кукли от текстил и дърво, народни носии, шевици.

  1. Къща-музей „Георги Велчев” 

Ул.”Ген.Радко Димитриев”  № 8

 20.05.2017 г

18:00 – 24:00 ч – Вход свободен

Постоянна експозиция

  1. Музей за Нова история на Варна 

ул.”8-ми ноември” № 3

 20.05.2017 г

18:00 – 24:00 ч – Вход свободен

18:00 – 18:30 ч – Младежки музикален концерт ( в Малките римски терми, при лошо време в Музея за нова история на Варна)

20:00 – 20:30 ч – Рубрика на младежи доброволци от ІІІ – та гимназия – Варна, „Архитектурата на миналото – нашите основи: Арх.Петко Момчилов”

21:30 – 22:00 ч – Спортна Варна в миналото

23:00 – 23:30 ч – 85 г от откриването на Варненския театър

  1. Музей на Възраждането

ул.”Л.Заменхоф” № 21

20.05.2017 г – Вход свободен

18:00 – 22:00 ч

Изложба „Аргонавти на свободата – Гарибалди и българите”  посветена на Джузепе Гарибалди

Прожекция на филм „Аргонавти на свободата – Гарибалди и българите”

 

  1. Музей на Куклите  

Ул.Шейново № 5

19.05.2017 г – – Вход свободен

10:00 – 17:00 ч

20.05.2017 г – Вход свободен

18:00 – 22:00 ч

„Театър в сенки” (периодични  демонстрации)

Постоянна експозиция и беседи.

  1. Музей на стъклото

Гр.Белослав, Цех 4 на Белопал АД

20.05.2017 г – Вход свободен

10:00 – 16:00

Демонстрации на живо,  постоянна експозиция.

  1. Музей Стара Варна

ул.”Цар Калоян” № 5

20.05.2017 г 

18:00 – 24:00 ч

Изложба живопис на Юлия Бузилова

19:30 ч – Изпълнение на Минко Костадинов – изобретател и майстор на двуглава гайда

21:30 ч – Литературно четене с Георги Велчовски – „Шамандура за лично ползване“

22:00 ч – Историческа сензация за Варна – публично съобщение на хаджи Ламбрин Сотиров

  1. НАОП ”Николай Коперник”

Приморски парк

19.05.2017

11:00 – 13:00 ч – наблюдение на Слънцето.

17:00 – 18:00 ч – безплатна лекция в Планетариума.

  1.  Парк-музей на бойната дружба – 1444 г „Владислав Варненчик”

бул.”Януш Хунияди” № 55

20.05.2017 – Вход свободен

 18.00 –24.00 ч.
18.00 –24.00 ч – Мултимедийно представяне на български средновековни крепости
18.00 – 22.00 ч – Демонстрация на средновековни занаяти
18.00 –20.00 ч. – Демонстрация на средновековно облекло  и средновековна фехтовка от Сдружение за исторически възстановки „Чигот“.
18.00 – 20.00 ч – Стани рицар и запечатай мига в снимка

  1. Комплекс „Побити камъни”

Път І-2

20.05.2017 г  – Вход свободен

10:00 – 20:00 ч

  1.  Комплекс „Римски терми”

ул.”Сан Стефано”/ул.”Хан Крум”

20.05.2017 г – Вход свободен

10:00 – 18:00 ч

 

Галерии
  1. Галерия 8 ул.”Братя Шкорпил” 8А

19.05.2016 – петък

14:00 – 23:00 ч

20.05.2016 – събота

14:00 – 23:00 ч

Изложба Класици  – Ванко Урумов, Алъоша Кафеджийски, Стоимен Стоилов, Светлин Русев, Кина Петрова и др.

 

 

  1. Галерия Папийон 

Ул.”Драгоман” № 12

19.05.2017 г – петък 

10:00 – 22:00 ч

„Добри пожелания“ – изложба на живопис Елена Стоева

20.05.2016 г – събота 

10:00 – 22:00 ч

18:30 ч  – „С най-добри пожелания от Пъпа на света“ послепис към книгата „Истории от Пъпа на света“ – литературна акция с Елена Владова

 

 

  1. Галерия Арт Маркони

ул.„Охрид“22

19.05.2017 г. – петък

13:00 – 22:00 ч

18.30 ч – Откриване на изложба „ИЗКУСТВОТО НА ТАНЦА И ТАНЦЪТ В ИЗКУСТВОТО“

сборна изложба живопис и пластика, аржентинско танго, поезия и музика на живо

с участието на Светлин Ненов, Емилия Бояджиева, Маргарита Войнова, Севда Драгнева, Румен Желев, Олга Матвеева, Мая Рад, клуб аржентинско танго, Петър Песев и Веселина Пейкова – пиано

20.05.2017 г – събота

14:00 – 18:00 ч

 

 

  1. Галерия „ЮКА“ 

Ул. „ Васил Друмев “ 23

19.05.2017 г – петък 

18:00 – 21:00 ч 

Графична експозиция

19.00 ч – Среща – разговор с Димитър Трайчев  „ Какво виждаш? “

 

 

  1. Галерия Графит

бул.”Княз Борис І” № 65

19.05.2017 г – петък

18:00 – 24:00 ч

21:00 ч – Откриване на изложба „Съвременна българска фотография”

20.05.2017 г – събота

10:00 – 19:00 ч

 

 

  1. Галерия „Инхом”

Морска градина, Салтанат 456/ до Делфинариума

20.05.2016 г – събота

18:00 – 22:00 ч

Изложба на Белославските майстори – сувенири от стъкло.

 

 

  1. Галерия Ларго

бул.”Хан Крум”  № 8

19.05.2017 г – петък

10:00 – 19:00 ч

20.05.2016 г – събота

10:00 – 15:00 ч, 18:00 – 23:00 ч

Зала „Партер“, самостоятелна изложба – живопис на Фабио Калвети, Италия “Tempo Imperfetto”

Зала „Сутерен“, сборна изложба – живопис, графика и акварел „От депото“

Игри с публиката с награди

 

 

  1. Арт галерия Теди

ул. Скайлер № 8

19.05.2017 г – петък

10:00 – 21:00 ч

17:00 ч – Откриване – Изложба живопис „Голо тяло” на  Десислава Минчева

20.05.2017 г – събота

10:00 – 21:00 ч

 

 

  1. Градска галерия „Борис Георгиев”

ул.”Л.Каравелов” № 1

20.05.2017 г – събота

18:00 – 24:00 ч

Изложби

Иван Милушев

Изложба живопис

„Лодката на глупците“

 

Група Answer 51

Изложба живопис

„Никога не мислим за бъдещето. То идва достатъчно бързо.“

Прожекция на авторски филм за групата  „Движение за бъдещето“

 

Тома Христов

„Утопични светове“

Демонстрации на живо от автора.

 

Постоянна колекция българска художествена школа

от края на 19 век до днес.

 

„Пактът Рьорих – история и съвременност“

Художествено документална изложба

 

Фотрепортерите на Варна

Първа изложба на действащи фоторепортери от Варна  – Репортажна фотография на Любомир Бенковски, Красимир Делчев, Румен Сарандев, Пламен Гутинов, Петко Момчилов, Петър Петров и Красимир Тодоров

 

СЪБИТИЯ:

 

18:00 ч – Концертна зала – Лекция и демонстрация „Кукленият театър в Раджастхан: естетика на сценичната презентация“ – лектор Румяна Дамянова

Включени са видеоматериали, както и кратка демонстрация с марионетна кукла катхпутли.

19:00 ч – Концертна зала – Представяне на дебютна стихосбирка „Възможности” на Валентин Славеев
20:00 ч – Вътрешен двор – Представяне на авторско издание на Виктория Георгиева – Mouse

21:00 ч – Вътрешен двор – Концерт на  E.U.Е.R.P.I. – ambient music –  на живо

 

ПРОСТРАНСТВА

 

  1. Рубик Арт център

Бул.”Приморски” № 5

19.05.2017 г 

21:00 ч –  Cultural quiz night – вечер на загадките, тема „Изкуство и култура”

 

 

  1. Contemporary space

Ул.”Марко Балабанов” № 23

19 и 20.05.2017 г 

14:00 – 22:00 ч 

Колективна изложба „Първите седем години”

 

 

  1. The Center

Ул.”Шипка” №4

19.05.2017

18:00 – 22:00 ч

18:00 ч – Откриване на  фотографска изложба „В ЦЕНТЪРА НА ДВИЖЕНИЕТО”  на Владимир Груев

 

 

 

  1. SUNSHINERS SHOWROOM| ШОУРУМ 

Бул.”Сливница”№ 52

19 и 20.05.2017

20:00 – 24:00 ч

Функционална Носталгия – проект на Студио за концептуална керамика – ТЕЗГЯХ

 

 

 

  1. Tina Art Shop

ул.”Стефан Стамболов” № 15

20.05.2017 г

17:00 – 18:00 ч – Работилница за стъклени накити с Диана Раданова

18:00 – 23:00 ч – Изложба – постоянна експозиция   

 

 

  1. Varna Games

Ул.”Котел” № 10

19.05.2017 г 

14:00 – 24:00 ч

Ден на отворените врати – настолни игри за деца и възрастни

 

 

 

  1. ROCK SCHOOL

Ул.Тодор Влайков 27

19 и 20.05.2017 г

20:00 – 24:00 ч

Музикален маратон

 

 

  1. Арт На Тъмно Зона

Ул.”Стефан Стамболов” № 2

19.05.2017

19:00 – Фото изложба „30 години от първия Рок фестивал“, автор Нели Недева – Воева

20:00 – 23:00 ч

„Революцията продължава” – видео калейдоскоп. Прожекции на филмите „Революцията продължава”,  „Директор на водопад”, „До утре“, „Ние от Кравай“. Среща с режисьорите Биляна Кирилова и Борис Кънчев – творчески разговор.

20.05.2017

18:00 ч – Среща разговор с Теа Денолюбова „From page to stage”

 

 

  1. Арт салон на Радио Варна

Бул.”Приморски” № 22

19.05.2017 г 

18:00 – 22:00 ч 

19:00 ч – Откриване на изложба живопис и абстрактни картини „Зависими пространства”  на Лора Янева

 

20.05.2017 г

18:00 – 22:00 ч

Съпътстваща изложба живопис на Явор Витанов

19:00 ч –  Прожекция на филма „Тюленово-бряг под небето”

*Вход с дарение

 

 

  1. Библейски център – Варна

Ул.”Софроний Врачански” № 6

19 и 20.05.2017 г  

13:00 – 24:00 ч

Изложба  “Библията – от нейното възникване до днес“

Демонстрации на Гутенберговата печатна преса на живо.

 

 

  1. Храм „Архангел Михаил” 

Ул.”27 юли” №9

19.05.2017

9.00  – 10.00 ч

13.00 – 14.00 ч

Мултимедийна изложба „Азбучна истина” – автор Борислав Аврамов

 

 

 

  1. Yo – Ho – Hostel

Ул.”Русе” № 23

19.05.2017 г

17:00 – 24:00 ч 

17:00 ч – Откриване – Изложба от подаръци и сувенири на най-дълго управлявалия
военно-морските сили на България – Адмирал Янакиев 

20.05.2016 г 

19:00 – 22:00 ч 

Арт Карвинг с Ангел Боралиев  – демонстрации на живо

 

 

 

  1. Градска библиотека П.Славейков 

Бул.”Сливница” 34

19.05.2017

18:00 – 22:00 ч

„Там, на Балканите …“

Избрани страници и книги от балкански автори – изложба и четене

 

 

 

  1. The Social Teahouse/Социалната чайна 

ул.”Преслав” № 53

19.05.2017 г 

Boho chic на гости на Чайната

19:00 ч – Звукова работилница „Ритъмът на сърцето“

20.05.2017 г 

Boho chic на гости на Чайната 

18:30 ч  – „Градски истории” – Среща разговор с Християн Облаков

Вход свободен

 

 

 

  1. Студио „Дзев”

Ул.”Княз Александър Батенберг” № 8

19 и 20.05.2017 г 

14:30 – 24:00 ч

Работилници на открито:

  • Да изтъчем заедно чергата „Баркод на Варна – 2017”
  • Да изгоним злите сили, като изработим заедно пано „Кукерска маска”

 

 

  1. Фотографски център Sea Blue

Ул.”Иван Аксаков” № 39

19.05.2017 г

18:00 – 23:00 ч – „Нощ на фотографията” – фото работилница

 

 

 

  1. Франкофонски център / Френски културен институт

ул.”Преслав” № 69 / вход от ул.”Асен Златаров”

19.05.2017 г 

18:00 ч – Изложба на млади варненски автори

20:30 ч – Лятно кино в задния двор – прожекции на френски  анимационни и късометражни филми

 

 

 

  1. Хале 3 

Бул.”Христо Ботев” № 3

 19.05.2017 г 

19:00 – 24:00 ч

19:00 ч –  Откриване на колективна фото изложба „Места и хора”

20:00  ч – Интерактивна инсталация „Прощъпулник”   –  творчески колектив от ІV ЕГ – Варна с ръководител Полина Милчева

22:00 ч – Програма късометражни филми – Полша, представени от Munka Studio
20.05.2017 г 

13:00 – 24:00 ч 

13:00 ч Фото лаборатория за лентова фотография

17:00 ч  Музикално – видео представление „Въпроси?”   – творчески колектив от ІV ЕГ – Варна с ръководител Полина Милчева

20:00 ч – Откриване на изложба картини „Memories from tomorrow” на Дамян Бумбалов

 

 

 

  1. Холистичен център „Body-Mind-Spirit

Ул.”Иларион Макариополски” № 1

20.05.2017 г

9:00 – 13:00 ч – Детско студио Move & Create

 

 

 

  1. Фестивален и конгресен център 

Бул.”Сливница” №2 – главно фоайе

20.05.2017

9:00 – 21:00 ч

Изложба живопис на Миглена Шегенова

 

 

 

 

  1. Регионална  библиотека П.Славейков – Отдел „Изкуство” 

ул.”Ген.Паренсов” 3

19.05.2017

18:00 – 21:00 ч

18:00 ч – Откриване на изложба живопис на Петя Димитрова

 

22. Клуб „Fight Spirit“

кв.Бриз, ул.“Д-р Л.Попов“ №26

/над ІV езикова гимназия/

19.05.2017

18:00 – 23:00 ч

18:00 ч – Откриване на изложба 3D – Терра картини „Полет на фантазия“ на Анастасия Мацак – Русия

20.05.2017

10:00 – 24:00 ч

 

ЗАВЕДЕНИЯ

 

  1. Арест бар

Ул.Иларион Макариополски № 1

19.05 – 20.05.2017

19:00 ч – Откриване на  изложба на Ани Иванова.

Ръчно изработени подаръци, игри, чаши, бижута и др.

 

 

  1. BOLLA Бар

Ул.Александър Малинов №1

20.05.2017 г

22:00 ч – PARAPLANNER – на живо

Вход: 8 лв

 

 

  1. Vintage 33 

Бул.Княз Борис І 115, вх.3 

19.05.2017 г 

23:00 ч – SLANG – на живо

Вход: 8 лв 

20.05.2017 г 

23:00 ч – ATOMIC ACTORS – на живо

Вход : 8 лв

 

 

  1. Рубик Арт център

Бул.”Приморски” № 5

20.05.2017 г

 

23:00 ч – High Sounds Showcase – techno party

Kolev & Emil

Peter Tashev

Dirty Dilan

Вход : 5 лв